Skip to Content

نمایشگر دسته ای مطالب نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

هکر ها در قبال پاک نکرد اطلاعات iDevice ها متقاضی باج از اپل شدند

یک گروه از هکرها که خودشان را خانواده تبهکار ترکی می نماند ادعا کردند که به 300 میلیون حساب کاربری اپل دست پیدا کرده ­اند. در صحبت با سایت "مادربورد"، هکر ها گفته ­اند که آنان در ارتباطی که با تیم امنیتی اپل داشته ­اند درخواست 75000 دلار پول در واحد بیت کوین و یا 100000 دلار کارت هدیه ­ی iTunes را دارند.

بنابر گزارشی، این تیم از هکرها تصاویری از صفحه مانیتور مبنی بر دسترسیشان بر اکانت­ ها به تیم امنیتی اپل ارائه نموده ­اند. هکرها همچنین یک فیلم از نحوه­ی چگونگی ورودشان به حساب­ های کاربری در یوتیوب به اشتراک گذاشته ­اند که گفته­ ها حاکی از آن است که حساب کاربری دزدیده شده در فیلم مربوط به یک خانم مسن می ­باشد.

اخبار حاکی از آن است که تیم امنیتی اپل از هکرها درخواست کرده تا فیلم مورد نظر از روی یوتیوب حذف گردد اما هکرها به این هشدار بی ­توجه بوده­اند. این شرکت اعلام نموده است که از این تیم به هیچ عنوان از بابت نفوذشان تقدیر نخواهد شد و این عمل نه تنها دارای پاداش نمی ­باشد بلکه این اسناد و مدارک ارسالی به مقامات بلند پایه برای بررسی­ های بیشتر ارسال خواهد گردید.

آن گونه که از نشریات و اخبار مشخص است این تیم از هکرها اعلام نموده است که در صورت رد درخواستشان توسط اپل تا 7 اپریل، تعدادی از حساب های کاربری iCloud  را به تنظیمات اولیه برخواهند گرداند و با دسترسی از راه دور اطلاعات دستگاه ­های کاربران را پاک خواهند نمود.

به گفته ­ی سایت "مادربورد" در این ادعا چندین تناقض وجود دارد. در یک مورد آنان ادعا نمودند که 559 میلیون حساب کاربری را مورد هدف قرار داده­اند نه 300 میلیون. همچنین استفاده از حساب ­های کاربری تقلبی و تصاویر ارسالی ساختگی نیز امر دشواری نبوده و ممکن است که این تیم در ارائه ­ی اسناد و شواهد به شرکت اپل مبالغه کرده باشند. البته احتمال دسترسی این تیم از هکرها به حاسب کاربری میلیون­ ها نفر از کاربران اپل نیز به هیچ عنوان تا کنون رد نشده است.

به احتمال زیاد برای جلوگیری از هرگونه مداخله ­ی غیر قانونی اپل تا 7 اپریل راهی خواهد یافت. عوض کردن رمز عبور و فعالسازی احراز هویت دو مرحله­ ای تا 7 اپریل می­ تواند راهکارهای پیشنهادی برای حفظ امنیت سایر کاربران باشد.